Wełna mineralna

Źródło: https://baustoff-metall.com.pl/

Wełna mineralna jest materiałem o naturalnym pochodzeniu, który doskonale sprawdza się w izolacji termicznej oraz akustycznej. Jej właściwości sprawiają, że może być z powodzeniem stosowana jako izolator dachów, ścian wewnętrznych i zewnętrznych, podłóg czy stropów. Wełna taka najczęściej jest dostępna w postaci płyt lub rolek, a jej grubość da się indywidualnie dopasować do zapotrzebowania. Do izolacji wykorzystywane są dwie główne odmiany, czyli kamienna i szklana.

Dlaczego wełna mineralna doskonale sprawdza się jako elewacyjna izolacja akustyczna i termiczna?

Wełna mineralna bardzo dobrze sprawdza się jako elewacyjna izolacja akustyczna i termiczna, zwłaszcza w przypadku zastosowania wysokiej jakości produktów z oferty naszej hurtowni Baustoff + Metall. Popularność tego materiału w znacznej mierze wynika z faktu, że zapewnia on optymalny efekt wyciszenia i ocieplenia pomieszczeń. Oferowane przez nas izolacje zabezpieczają również przed rozprzestrzenieniami się ognia, co ma szczególne znaczenie w przypadku wielu budynków narażonych na wystąpienie pożaru.

Naturalny produkt

Wełna izolacyjna tego typu produkowana jest z surowców naturalnych oraz powstaje w procesie ich stopienia i następnie rozwłóknienia. Do wytwarzania odmiany szklanej służy piasek kwarcowy, z kolei kamienna powstaje z bazaltu uzupełnionego wapniem, gabrem, dolomitem lub innymi dodatkami. Oba rodzaje praktycznie nie generują odpadów, przez co są bardzo ekologiczne. Rozgrzanie włókien mineralnych do wysokiej temperatury powoduje ich rozpuszczenie, co umożliwia późniejsze formowanie w odpowiedni kształt. Proces ten pozwala na uzyskanie produktu o bardzo niskiej przewodności cieplnej, co czyni wełnę jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych na rynku.