Siemens 1500

Źródło: https://magsteron.pl/

Siemens 1500 to seria sterowników PLC z rodziny S7 w systemie automatyki SIMATIC. Do ich zalet należy duża wydajność i szybkość pracy, przekładająca się na szeroki zakres możliwych zastosowań – zwłaszcza w przypadku średnio i wysoko zaawansowanych aplikacji. Projekt tych sterowników opiera się na trwałej obudowie i wygodnym w obsłudze interfejsie, a także bardzo krótkim czasie przetwarzania informacji.

Jakie możliwości zapewniają jednostki centralne CPU sterownika Siemens 1500?

Siemens 1500 zbudowany jest przede wszystkim z jednostki centralnej CPU, która z uwagi na bogaty zakres funkcji jest przystosowana do pracy natychmiast po uruchomieniu. Poszczególne modele są mocno zaawansowane technologicznie, a przy tym łatwe w obsłudze. Jednostka sterownika może realizować zróżnicowane operacje, w tym sterowanie ruchem i przetwarzanie sygnałów. Programowanie PLC odbywa się w środowisku TIA Portal.

Błyskawiczny montaż i sprawna rozbudowa

PLC z tej serii dysponują wieloma standardowymi złączami, co pozwala na przeprowadzenie szybkiego montażu i łatwego pozycjonowania modułów nawet przy zastosowaniu grubszych przewodów. Szynę montażową da się zainstalować w pozycji odpowiedniej dla podłączania okablowania na samym module. Zintegrowane mostki potencjałowe zapewniają prostą instalację i konfigurację wielu elementów, takich jak włączniki i przekaźniki. Wbudowane funkcje ekranowania i izolacji sygnałów zabezpieczają przed zakłóceniami. Niemałą zaletą jest sprawna rozbudowa sterownika bez stosowania narzędzi, ograniczająca się do montażu podzespołów z wykorzystaniem zacisków wtykowych.