Pompa głębinowa

Pompa głębinowa to narzędzie, jakiego podstawowym zastosowaniem jest podawanie chłodnej, czystej wody użytkowej czy pitnej, wynikającej spośród odwiertów oraz studni kopanych i studni wierconych. Pompy głębinowe do wody stosowane są nierzadko na działkach, gospodarstwach domowych oraz wiejskich, w budowach hydroforowych w domkach jednorodzinnych, natomiast również w niewielkiej gastronomii. Możliwość pompowania pozostałych wód, jak nawet woda nadmorska, lub mineralna i termalna, natomiast również pozostałych treści aniżeli czysta woda.

Jakie jest wykorzystanie pomp głębinowych?

Pompa głębinowa stosowana jest przede wszystkim do wydobywania wody z prostych ujęć wód podziemnych, takich jak studnie głębinowe i z basenów wolnostojących. Pamiętajmy, iż pompy tłoczące wodę pitą muszą mieć właściwe certyfikaty higieniczne. Pompy głębinowe wykorzystywane są też w wielu branżach przemysłu, pomiędzy innymi w sektorze naftowym do wydobywania ropy i w sektorze kopalnianym do suszenia budowy podziemnych. Stosowane są również w dziedzinie piwowarskiej, w budowach wodno-kanalizacyjnych i w rolnictwie. Za ich pomocą można też wybierać wody mineralne oraz termalne, natomiast choćby przelewać wodę morską.

Pompa głębinowa – co powinieneś wiedzieć przed zakupem.

Pompa głębinowa służy do wypompowania wody z wielkich głębokości. Wyróżnia się pionową osią oraz małą wielkością. Tradycyjne pompy głębinowe dedykowane są zwłaszcza do studni o wielkości 90, 100, 125 160 oraz 225 mm, można je umieścić w wyższych studniach np. kręgowych pod warunkiem, iż wykorzysta się dobre wyjście pomagające schładzanie napędu (tzw. rura ochronna).